Není tomu tak dávno, kdy stačilo znát počet wattů, abychom poznali, jak která žárovka svítí. Dnes je tento proces rozpoznávání o něco složitější, jelikož samotné watty nám už toho moc neřeknou. Ač se výrobci snaží tuto díru zacelit tím, že na obalech úsporek uvádějí jakési převody – 23W je jako 120W u obyčejné žárovky, je tento údaj stále jen přibližný. Běžně se dnes dostaneme ke dvěma úsporkám, které mají shodný příkon 23W, ovšem svítí zcela odlišně.
Další důležitou veličinou je světelný tok, který se udává v lumenech (lm). Ten totiž udává skutečné světlo, jaké by mělo ze zdroje vycházet. V přehledné tabulce je možné porovnat jednotlivé hodnoty zdrojů nejen mezi sebou, ale také se zmíněným světelným tokem.
Chromatičnost, lépe řečeno barevný odstín, je dalším nezbytným údajem, který je dobré znát při výběru nového světelného zdroje. Udává se v kelvinech (K). Pro osvětlení obývacích pokojů, ložnic či dětských pokojů je doporučeno zvolit teplé světlo (2700 – 3300 K), které je nejvíce podobné tomu z obyčejných žárovek. Studené světlo je vhodné do koupelen či kuchyní (3300 - 5000 K). Naopak denní světlo využijeme nejčastěji v kancelářích, prodejnách, pracovnách, apod (5000 - 6500 K).
Barevný odstín s typem světla můžeme porovnat v přiložené tabulce. Nejčastěji se však setkáváme s již zmíněnými hodnotami od 2700 do 6500 kelvinů. Pro příklad - klasická žárovka má kolem 2700 K.