Venkovní osvětlení je další nedílnou součástí našich domovů. Jeho aktuálnost a potřebu většinou řešíme až ve chvílích, kdy jsme interiérová svítidla, i interiér celkově, vyřešili k naší spokojenosti. Venkovní osvětlení je přitom velmi důležitou součástí nejen zahrad. Své uplatnění si najde v garážích i sklepech, v místech se zvýšenou vlhkostí. Krásně pak díky těmto svítidlům vyniknou pergoly, cesty, schodiště, skalky nebo zimní zahrady.
Venkovní svítidla v zahradě
V naší nabídce je mnoho typů a designů pro zahradní a venkovní osvětlení. Převládají zde barvy přírody či přilehlých objektů - chodníky, ploty, skalky. Jde o dnešní trend, kterým se výrobci snaží o jednotvárnost. Například při využití venkovního svítidla v zahradě, které přes den splývá se zahradou a na večer ožívá v příjemně uklidňujících až romantických tónech.
Ušetřit a použít interiérové svítidlo jako venkovní? Nesmysl!
Nahradit venkovní svítidlo interiérovým je chybou jak z důvodů bezpečnosti, tak z důvodu porušení zákonem stanovených norem. Nejenže jde o nebezpečný záměr, co do schopnosti venkovního svítidla odolávat povětrnostním vlivům, ale také parametry obou druhů osvětlení jsou odlišné, a to hlavně z důvodu jejich určení. Venkovní svítidla, často s přímo zabudovaným zdrojem, mají jinou intenzitu světla než interiérové, což je dáno právě rozdílným využitím interiérového a venkovního osvětlení.
Venkovní osvětlení a jeho variabilita
Stejně jako u vnitřních prostor i venkovní svítidla jsou produkována v podobě různých typů osvětlení a je tak možné vybírat z nástěnných či závěsných svítidel, zahradních lamp, zemního a zapuštěného osvětlení, ale také z nejmodernějšího LED osvětlení, které na rozdíl od ostatních typů osvětlení umožňují v některých případech i změnu barvy vyzařovaného světla, přičemž je k dispozici až 16 milionů barev. Velmi populární jsou také venkovní reflektory, které jsou umístěny pod střechou, na štítu domu, nebo na jiném vysokém místě, díky čemuž osvětlí vetší plochu.